Bár engedélyezték a kínai nyugdíjalapoknak a tőzsdei befektetést, ez kevés a tőzsdei esés megfékezésére. A mai eséssel egyébként idén már mínuszos a kínai tőzsde, amely a június közepi csúcsáról közel 38 százalékot esett.
Mint ismert, a múlt héten gyorsult be az a több részvénypiacon már hetek óta látható esés, amit elsősorban a kínai gazdaság lassulásától való félelmek, és a közelgő amerikai kamatemeléssel kapcsolatos bizonytalanságok váltottak ki. Közben egyre olcsóbb az olaj, a nyolcadik, egymást követő héten csökkent a WTI határidős jegyzése, a Brent 2009 óta nem járt 45 dollár alatt.
Öt százalékot esett a BUX
Hétfőn délelőtt fél 10-re valamivel több mint 5 százalékot esett a Budapesti Értéktőzsde részvényindexe a kedvezőtlen nemzetközi hangulatot követve, s 21 ezer pont közelébe csökkent.
A főbb európai részvénypiacokon is jelentős eséssel indult a kereskedés hétfőn, miután az ázsiai indexek is komoly árfolyamveszteséget szenvedtek el. A magyar tőzsde múlt csütörtökön és pénteken zárva tartott, miközben a nemzetközi piacokon jelentős eladói hullám alakult ki. Szakértők szerint ez érte most el a magyar részvénypiacot is.