Európa-bajnokság: Hollandia legyőzésével negyeddöntős a férfi vízilabda-válogatott

A szerbek jönnek.

A nehézkes csoportkör után azt vártuk, hogy a play-offra felpörög a magyar válogatott, az első negyedben a támadójáték rendben is volt. Öt gólt szereztünk, többet, mint a németek ellen összesen, háromból két emberelőnyt is sikerült kihasználni.

Hátul viszont nem mentek rendben a dolgok: kétszer fórból, kétszer akcióból kaptunk gólt, kapaszkodtak a hollandok.

A második negyed borzalmasan indult, két perc alatt fordított az ellenfél, de szerencsére Zalánki gyorsan egyenlített. Innentől kezdve szépen lassan elhúztunk, a nagyszünetben 9-6 volt az állás.

A harmadik negyed egy akkora holland bombával kezdődött, hogy még a kapu is szétesett a kapufán csattanó labdától, Zalánki és Erdélyi a másik oldalon viszont a hálót zörgette, nem a fát. Jól is védekeztünk, viszonylag jól is támadtunk, kellemes percek voltak ezek.

A vége 12-9, kedden 17 órától Szerbia a negyeddöntős ellenfél, pokoli nehéz lesz.

(fotó: Illyés Tibor / MTI)