2 982 újabb magyar állampolgárnál mutatták ki az új koronavírus-fertőzést (COVID-19), ezzel 291 549 főre nőtt a hazánkban beazonosított fertőzöttek száma - írja a kormányzati tájékoztató portál.
- Elhunyt 157 többségében idős, krónikus beteg,
- így az elhunytak száma 7 538 főre emelkedett.
- A gyógyultak száma is folyamatosan nő, jelenleg 86 954 fő,
- az aktív fertőzöttek száma 197 057 fő.
- Az aktív fertőzöttek 18%-a,
- az elhunytak 20%-a,
- a gyógyultak 23%-a budapesti.
- 7 522 koronavírusos beteget ápolnak kórházban,
- közülük 573-an vannak lélegeztetőgépen.
Az Operatív Törzs jelenleg 158 óvodában egy-egy csoportot érintően (5%), 84 óvodában (3%) és 51 általános iskolában (2%) az egész intézményt érintően rendelt el rendkívüli szünetet, továbbá 406 általános iskolában egy-két osztályt (16%) és 31 általános iskolában (1%) a teljes intézményt érintően digitális tanrendet.
