Ahogyan arról beszámoltunk, az Országgyűlés Nemzetbiztonsági bizottságának ellenzéki tagjai a bizottság hétfői ülésén tényekkel alátámasztott, egyértelmű cáfolatokat vártak volna Pintér Sándor belügyminisztertől és Varga Judit igazságügy-minisztertől a Pegazus-üggyel kapcsolatban, erre azonban nem került sor. Ráadásul a bizottság ellenzéki tagjai nem mondhatták el, pontosan mi hangzott el az ülésen, mert a kormány 2050-ig titkosította az elhangzottakat.
Nem kaptak egyértelmű cáfolatot a kormánytól Pegasus-ügyben a Nemzetbiztonsági bizottság ellenzéki tagjai
Az Országgyűlés Nemzetbiztonsági bizottságának ellenzéki tagjai a bizottság hétfői ülésén tényekkel alátámasztott, egyértelmű cáfolatokat vártak volna Pintér Sándor belügyminisztertől és Varga Judit igazságügy-minisztertől a Pegazus-üggyel kapcsolatban. A bizottság elnöke, Stummer János az ülés utáni sajtótájékoztatón arról beszélt, hogy határozatképes volt a bizottsági ülés, amelyen részt vett Pintér Sándor belügyminiszter és Völner Pál igazságügyi államtitkár is.
A hvg.hu friss cikkében azt írja,
Péterfalvi Attila szerint másfél hónap múlva lehet eredménye az izraeli kémszoftverrel végzett állami adatszerzéssel összefüggő Pegasus-botrány kivizsgálásának Péterfalvi Attila szerint.
Az augusztus elején indított vizsgálat folyamatban van, és legkorábban november első hetében zárhatja le
- fogalmazott a Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatóság elnöke.
Egyre inkább bizonyítja az Orbán-kormány, hogy ráküldte a titkosszolgálatokat az ellenzékiekre és függetlenekre
A titkolózás, mellébeszélés és a Nemzetbiztonsági bizottság szándékos bojkottálása egyértelműen arra engednek következtetni, hogy az Orbán-kormány illegálisan megfigyeltetett olyan személyeket, akikkel akár üzleti, akár politikai nézeteltérésbe került, vagy - a Rákosi-féle módszertan szerint - akik független szereplőkként egyszerűen nem velük, így rögtön ellenük voltak.
Mi az a Pegasus-ügy? Az Orbán-kormány lehallgatási botrányáról röviden
Mint megírtuk, már évekkel ezelőtt elkezdték használni magyar célszemélyek ellen is az NSO nevű izraeli kibercég okostelefonok feltörésére alkalmas kémprogramját, a Pegasust.
A több mint 300 magyarországi célpont között voltak tényfeltáró újságírók, médiacégeket tulajdonló vagyonos üzletemberek (például Varga Zoltánt, a Centrál Médiacsoport tulajdonosa), illetve szűkebb környezetük is.
Időközben kiderült, hogy a lehetséges megfigyeltek listáján az oknyomozó újságírók és politikusok mellett az Ügyvédi Kamara korábbi elnöke, Bánáti János és Gödöllő ellenzéki polgármestere, Gémesi György is szerepel.