A lap azt is kiderítette, hogy a 2165 négyzetméteres villát egy offshore hátterű cégtől sikerült megvásárolni.
Az előző tulajdonos az a Wakefield Kft. volt, melyet egy a brit Virgin-szigetekre bejegyzett cég, a Hogarth Management Ltd. birtokol.
Nem csak kastélyt vettek
A vásárlással kapcsolatban az mno.hu megkereste az MNB-t. Onnan azonban az alapítványhoz irányították őket, mondván, az függetlenül működik. A Pallas Athéné Geopolitikai Alapítvány által küldött válaszlevélből kiderült: a Mátyás király úti kastélyt nettó 1,038 milliárd (bruttó 1,3 milliárd) forintért vették, és itt hozzák majd létre az alapítvány képzési és tudományos kutatási központját. Megemlítették: az épület korábban francia iskolának is otthont adott, vagyis most visszakerül a tudomány és az oktatás szolgálatába. Azt állították, az ingatlant a szakértő által becsült forgalmi érték alatt vásárolták.
Válaszlevelükből arra is fény derült: az alapítvány nemcsak itt, hanem a budai várnegyedben, az Úri utca 72. szám alatt is vett egy nagy értékű ingatlant. A lapnak adott tájékoztatásuk szerint az Úri utcai műemlék épületet nettó 795 millió (tehát nagyjából bruttó egymilliárd) forintért vették, és itt alakítják majd ki az alapítvány székházát.
160 milliárd forintot kaptak az alapítványok
Az MNB a hazai közgazdasági képzés előmozdítására öt Pallas Athéné alapítványt hozott létre, amelyekbe első körben mintegy 160 milliárdot helyezett. Ettől függetlenül 90 milliárd forint értékben ingatlanvásárlási és -felújítási programot is indítottak. Ebből 50 milliárdot vételre, 40 milliárdot pedig felújításra fordítanak.
A Jobbik szerint ez pénzpazarlás
Fotó: mno.hu