A Demokrata Párt tisztségviselői Iowában átvizsgálják a hét eleji jelölőgyűlések eredményeit, s ahol hibát, tévedést találnak, ott korrigálják az eredményt - közölték szombaton a párt illetékesei. Iowában a hétfői jelölőgyűlésen Hillary Clinton volt külügyminiszter
mindössze pár tizedponttal győzte le Bernie Sanders vermonti szenátort.
A párt helyi elnöke, Andy McGuire a hétfői jelölőgyűlések után még azt mondta, hogy nem lesznek újraszámlálások, Hillary Clinton pár tizedpontos győzelme végleges. Ám ahogyan napvilágra kerülnek tévedések, a végeredmény változóban lehet - ezt már szombaton erősítették meg a demokraták iowai tisztségviselői a Des Moines Register című helyi lapnak. Sam Lau, az iowai demokraták szóvivője szerint mind Hillary Clinton, mind Bernie Sanders kampánycsapata jelezte, hogy aggályai vannak, ezért a párt most minden egyes körzet eredményeit alaposan átvizsgálja.
A Des Moines Register több bejelentést is kapott arról, hogy az egyes körzetekben elért eredmények nem egyeznek azokkal az eredményekkel, melyeket a pártközpont hozott nyilvánosságra. Hillary Clinton csapatának tisztségviselői elhessegetik a kifogásokat és jelentéktelennek tüntetik fel a változtatásokat, Bernie Sanders támogatóit pedig összeesküvés-elméletekkel vádolják. "Hillary Clinton megnyerte Iowát. Ez a történet vége" - közölte nyilatkozatában Matt Paul, Clinton iowai kampány-direktora.
Közben Madeleine Albright, volt külügyminiszter is bevetette magát az előválasztási küzdelmekbe, szombaton New Hampshire-ben Hillary Clinton mellett kampányolt. Albright az NBC televíziónak adott interjújában aggodalmairól beszélt, mert szerinte Bernie Sandersnek "hiányos a tudása" a külpolitikáról.
"Olyan elnökre van szükségünk, aki már hivatalba lépése első napján készen áll arra, hogy foglalkozzék a problémákkal" - mondta Albright. A volt külügyminiszter szerint ugyanis manapság olyan bonyolult a nemzetközi helyzet, hogy az Egyesült Államok nem engedhet meg magának "betanuló" elnököt. Az ex-külügyminiszter - aki az első női külügyminiszter volt az Egyesült Államok történetében - jelenleg a Georgetown egyetemen tanít nemzetközi politikát, s emellett egy tanácsadó cég elnöke is. Clinton mellett kampányolva szombaton Concord városában azzal buzdította a fiatal nőket Clinton melletti voksolásra, hogy
"azokat a nőket, akik nem segítik nőtársaikat, külön hely várja a pokolban".
A kampány többek közt azért ennyire éles, mert a demokratáknak nem csak két jelölt, de két értékrend között is kell választaniuk. Clinton a centrista, a gazdasági és pénzügyi elit érdekeinek jobban megfelelő irányvonalat képviseli, míg Sanders kifejezetten kemény baloldali programmal lép fel. Külpolitikai elképzeléseik is gyökeresen különböznek. Clinton jelenleg is Barack Obama külügyminisztere, tehát tőle minden bizonnyal nagyjából a jelenlegi politika folytatását lehet várni, míg Sanders az USA visszafogottabb, kevésbé agresszív fellépése mellett érvel.