Azonnali uniós lépéseket sürget London, Párizs és Berlin

Theresa May brit, Bernard Cazeneuve francia és Thomas de Maziere német belügyminiszter előző nap találkozott Párizsban.
 
A három miniszter szükségesnek tartja, hogy Görögországban és Olaszországban az év végéig állítsanak fel olyan gyűjtőhelyeket, ahol a menekültektől ujjlenyomatot vesznek és regisztrálják őket, az adatok alapján pedig a hatóságok könnyen azonosítanák azokat, akiknek valóban segítségre van szükségük.
 
Németország, amely idén sok balkáni bevándorló célpontja volt, élénken szorgalmazza, hogy határozzák meg a biztonságos országok körét, hogy jogi szempontból egyszerűbbé váljon azon személyek hazatoloncolása, akinek elutasították a menedékkérelmét. 
 
Miközben Európa a II. világháborút követő legnagyobb menekülthullámmal küzd, Hollandia továbbra is arra készül, hogy szigorítja menekültügyi politikáját, azaz megvonja az élelmiszersegélyt és a menedéket azoktól, akiket nem lehet menekülteknek tekinteni.
 
A tervezett jogszabály szerint a sikertelen menedékkérők csupán néhány hétig tartózkodhatnának az országban, ha nem akarnak visszatérni hazájukba. Kitoloncolnák őket, vagy maguknak kellene gondoskodni ellátásukról.
 
A Mark Rutte kormányfő vezette jobbközép koalíció, amely versenyben áll a szavazatokért a szélsőjobboldali populista Geert Wilders Szabadságpártjával, azt tervezi, hogy novembertől bezár harminc regionális menedékközpontot, ahol eddig a menekültek igény szerint aludhattak, mosakodhattak, illetve táplálékot kaptak. A javaslat idén áprilisban kisebb koalíciós válságot okozott, ami miatt kis híján megbukott a kormány.