A korrupcióval vádolt volt fideszes országgyűlési képviselő nem tett vallomást, és kérdésekre sem volt hajlandó válaszolni a Fővárosi Törvényszéken, ahol az ügy vádlottjait hallgatta meg a bíróság.
Boldog István most is a már többször említett Hugo Boss öltönyében feszített, de az újságírók kérdéseire sem válaszolt, sőt, megtiltotta, hogy fénykép készüljön róla a tárgyalóteremben. Szintén nem tett vallomást a Boldog István jobbkezének számító Fehér Petra másodrendű vádlott, a Jász-Nagykun-Szolnok megyei közgyűlés egykori fideszes képviselője is, aki késve érkezett a tárgyalásra.
Gohér Márta Mária bíró ezután Fehér Petra korábbi rendőrségi vallomását olvasta fel. Ebben egyebek mellett elhangzott, hogy
és ha valami probléma merült fel, akkor neki kellett megoldani, mivel nem lehetett mindennel Boldog Istvánt megkeresni.
A TOP pályázatok lényege, hogy a 300 millió forint alatti pályázatok esetében - mint amilyenek Boldog István körzetében is rendszeresek voltak - az érintett települések nyílt és meghívásos közbeszerzési eljárás során választják ki a kivitelező cégeket. A Boldog-ügyben rendre a Profiter-Machine Kft., az Akviron Kft., illetve a Boldog István által „javasolt” cégek nyerték el a TOP-os pályázatokat.
Két évvel a vádemelés után sem született semmilyen ítélet Boldog István ügyében
Polt Péter legfőbb ügyész arról tájékoztatta Ander Balázs jobbikos képviselőt, hogy a Boldog Istvánnak kapcsolatos büntetőügy a "Fővárosi Törvényszéken jelenleg is folyamatban van, abban ezidáig - az V. rendű terheltet érintő jogerős határozaton kívül - elsőfokú ítélet meghozatalára nem került sor".
K. Péter harmadrendű vádlott - Boldog István régi barátja - sem volt bőbeszédű, így a bírónő az ő korábbi rendőrségi vallomását olvasta fel. K. cége végezhette Kétpón a 26 millióból megvalósult hét műanyaggal bevont jurtasátor és a faszobrok felállítását a Történelmi Magyarország Emlékhelyen.
A negyedrendű vádlott K. Ferenc sem tett vallomást. A jogász végzettségű vádlott volt a vezetője a Debköz Kft.-nek, amely a cserkeszőlői beruházások nyertese lett úgy, hogy a vádirat szerint Boldog István és Fehér Petra győzte meg a település akkori alpolgármesterét, - az ügy nyolcadrendű vádlottját -, hogy szavazzon az általuk preferált cégekre amikor a közgyűlésben döntenek.
Az ötödrendű vádlott G. Vanda volt K. Péter asszisztense. Tavaly szeptemberben vallomást tett az előkészítő ülésen és elismerte, hogy kenőpénzeket vett át, illetve juttatott el a vádlottakhoz, ezért őt bűnsegédként elkövetett hivatali vesztegetés elfogadása miatt első fokon 2 év szabadságvesztésre ítélték, amit 5 évre felfüggesztettek így G. Vandának már nem kellett megjelennie a tárgyaláson.
M. R. József, a Boldog-ügy hatodrendű vádlottja sem volt közlékeny ahogyan G. István hetedrendű vádlott sem. Mindkét vádlott korábbi vallomásait ismertette a bíróság.
I. Sándor Cserkeszőlő volt alpolgármestere volt az ügy nyolcadrendű vádlottja. Ő volt az aki G. Vandához hasonlóan az előkészítő ülésen szintén beismerte az ellen felhozott vádakat, de a korábbi rendőrségen tett vallomásával, valamint az ügyészség vádjával többször is ellentmondásba keveredett, ezért a bíróság nem fogadta el a vallomását beismerésnek. Most azonban már úgy döntött, nem tesz vallomást.
Boldog István fideszes politikust és társait hivatali vesztegetés elfogadásának bűntettével vádolják.
A Központi Nyomozó Főügyészség Boldog Istvánra – elsőrendű vádlottként – 6 666 666 forint vagyonelkobzást, hat év börtönben végrehajtandó szabadságvesztést, ötmillió forint összegű pénzbüntetést és öt év közügyektől való eltiltást kért. Hasonló büntetés kiszabását kérték a másodrendű vádlottra, F. Petrára és a harmadrendű vádlottra, K. Péterre.
A bíróság a tanúk meghallgatásával folytatódik 2023 február 3-án és 10-én.