A baloldali brit lap egy névtelen forrásra hivatkozva ír arról, hogy Farage is képbe került az FBI-nál, mint érintett, ám a maratoni cikk elég önellentmondásosan fogalmaz ezzel kapcsolatban.
Bár a cikk elején azt írják, hogy Farage egyértelműen képbe került a vizsgálat során, mint olyan személy, aki közvetítőként működhetett közre a Clinton-levelek kiszivárogtatásában Donald Trump stábja, Oroszország és Julian Assange között, leszögezik:
"Farage-t nem vádolják bűncselekménnyel és nem gyanúsítottja, vagy célpontja az Egyesült Államok részéről folyó vizsgálatnak."
Ugyanakkor megjegyzik: a volt függetlenségi politikus rendelkezhet olyan információkkal, melyek a nyomozás tárgyát képezik, ezért elképzelhető, hogy megfigyelés alá kerülhet.
A lapnak nyilatkozó forrás (vagy források, ez a cikkből nem derül ki egyértelműen - a szerk.) szerint Farge az egyik olyan személy, aki mindhárom érintett fél kapcsán felbukkan, néha nem is csak mint közéleti szereplő.
Farage szóvivője ugyanakkor "hisztérikusnak" minősítette a Guardian feltételezéseit, és kijelentette, hogy a volt pártelnök sosem működött együtt az oroszokkal, de még csak meg sem fordult Oroszországban.
A WikiLeaks alapítójával kapcsolatban a szóvivő leszögezte: a brit politikus mindössze egyszer találkozott Assange-zsal, amikor interjút készített vele az LBC Radio számára.
Nigel Farage Twitteren reagált az általa "fake news"-nak minősített cikkre, mondván elég sokáig tartott, mire átrágta magát rajta, annyit kellett nevetnie közben.
In response to the Guardian article, it has taken me a long time to finish reading because I am laughing so much at this fake news.
— Nigel Farage (@Nigel_Farage) 2017. június 1.
Az FBI sajtóirodája egyébként nem kívánta kommentálni a Guardian értesüléseit, így megint ott tart a történet, hogy mindenki annyit hisz el belőle, amennyit szíve szerint jónak lát...