Pachter volt az első, aki „teljes mértékben megbízható, de meg nem nevezhető forrásból” Nisman ügyész váratlan, egy hete bekövetkezett halálát twitter üzenetben azonnal nyilvánosságra hozta. Az argentin elnöki hivatal eleinte az öngyilkosság elméletét támogatta, de a boncolás ezzel ellentétes, egyértelmű eredménye után „rejtélyes gyilkosságnak” minősítette a történteket, később pedig egy argentin hírszerzői konspirációs elmélettel magyarázta Nisman megölését. A jelenlegi hivatalos álláspont szerint „menesztett titkos ügynökök” követték el a gyilkosságot, akik előzőleg „szándékosan félrevezették az ügyészt”, hogy az az elnököt vádolja meg.
Az Izraelbe menekült újságírót - annak állítása szerint - titkos ügynökök kezdték követni, feltörték twitteres oldalát és ott a nevében hamis információkat közöltek. Damian Pachter életveszélyes fenyegetéseket is kapott, és ezek hatására elhagyta Buenos Airest. Egy vidéken élő barátjához utazott, majd onnan megszervezve, Tel-Avivba repült.
Alberto Nisman ügyészt pár órával azelőtt ölték meg otthonában, hogy a kongresszus meghallgathatta volna, ő pedig vádja bizonyítékait bemutathatta volna a testületnek. Nisman azzal vádolta Cristina Fernández de Kirchner argentin államfőt, hogy hátráltatta a nyomozást az AMIA Buenos Aires-i zsidó központ ellen 1994-ben elkövetett, 85 emberéletet követelő merénylet ügyében.