Jakab Péter elmondta, hogy a kormányzati "szakmai" álláspont ma annyi az egészségüggyel kapcsolatban, hogy be kellene tartani a tízparancsolatot, és rendben lenne minden, miközben
tízből négy magyar hal meg a kórházakban teljesen feleslegesen, a rendszerből pedig éves szinten 600 milliárd forint hiányzik.
Hozzátette:
"Ez hozzávetőlegesen a hazai korrupció éves becsült mértéke."
Szerinte, ha az oligarchák és a politikusok nem lopnának, akkor Marcaliban is jutna pénz modern kórházi ellátásra és arra, hogy a Somogy megyei egészségügyi dolgozók ne 130 ezer forintos fizetésért mentsék az emberi életeket.
Jakab Péter kiemelte, hogy a Jobbik ezért is tartja fontosnak a korrupció elleni küzdelmet és az Európai Ügyészséghez való csatlakozást, különösen annak tükrében, hogy az Elios-botrány elkenése is megmutatta:
a hazai hatóságoktól nem várható érdemi korrupcióellenes fellépés.
Szavai szerint a legerősebb ellenzéki párt ezért biztat mindenkit, hogy vegyen részt a csatlakozásért folytatott aláírásgyűjtésben, mert
"a magyar embereknek nem afrikai szintű korrupcióra, hanem európai szintű egészségügyi ellátásra van szükségük".
A Jobbik szóvivője szerint az a miniszterelnök, akinek fontosabb a lopott pénz, mint a magyarok élete, nem érdemel különb elbánást, mint egy közönséges gyilkos.
Ha kérdezne a kórházigazgatótól, itt a lehetőség!
Steinmetz Ádám a Marcaliban uralkodó egészségügyi állapotokkal kapcsolatban megismételte a már a parlamentben is feltett kérdéseit:
"Miért érdekelt a kormány a marcali kórház leépítésében, mikor születhetnek újra gyermekek Marcaliban, mikor kapja vissza az egészségügyi intézmény az önállóságát?"
Felidézte, hogy Rétvári Bence államtitkár cinikus válaszából kiderült, hogy "a gyermekek és a szülő édesanyák biztonságát jobban szolgálja, ha 60 kilométert utazva, Kaposváron" szülnek.
Emlékeztetett, hogy Móring József Attila, a térség KDNP-s képviselője ígéretet tett rá, hogy jövő év elején közbenjár azért, hogy a kórház visszanyerje önállóságát, ám azt nem tudni, hogy ez szakmai, szervezeti vagy anyagi függetlenséget jelet-e majd.
A Jobbik parlamenti képviselője hozzátette:
megkereste dr. Moizs Mariannt, az intézmény főigazgatóját, hogy erről és a bezárt osztályok megszüntetéséről, a kórházi fertőzések mértékéről és a kórház több százmillió forintos adósságáról kérdezze.
Steinmetz arra is kitért, hogy a kórház már a város nagyjából 500 sportolójának sportorvosi vizsgálatát sem tudja lefolytatni.
Mivel az intézményvezető elzárkózott a személyes találkozótól és csak írásban hajlandó kommunikálni a problémákról, a Jobbik képviselője felhívással fordult a marcali polgárokhoz, melyben kérte:
akiknek testközeli tapasztalatuk van a helyi egészségügyi viszonyokról, november végééig küldjék el neki a kérdéseiket, melyeket ő továbbít az igazgató asszonynak.
Ezt e-mailben, Facebookon és a jobbikos szimpatizánsok révén tehetik meg a helyiek, akiknek Steinmetz Ádám megígérte, hogy a válaszokat mindenki számára elérhető módon teszi majd közzé.
A politikus hozzáfűzte: szomorú tendencia, hogy az állami intézmények vezetői nem szívesen találkoznak országgyűlési képviselőkkel, akiknek sokszor törvényi kötelezettségük ellenére sem hajlandók tájékoztatást adni az embereket érintő jelenségekről, problémákról.
[video:https://youtu.be/YehspAlg5Lk]