asdasdsadsad

asdasdsadsad

Hétfőn megkezdődött a Parlament őszi ülésszaka, a napirenden kívüli felszólalások között szó esett Orbán Viktor cikkéről, amiben 36-szor hangzik el a "libernyák" kifejezés, miközben Jakab Péter, a Jobbik elnöke arra kérte a kormányt, hogy legyenek bátrak és méltósággal fogadják majd a borsodi időközi választások után a kétharmados többségük elvesztését, amit csakis maguknak köszönhetnek majd.

Szabó Tímea, a Párbeszéd társelnöke az Orbán-cikk kapcsán kiemelte, hogy a miniszterelnök ebben 36-szor írta le a "libernyák" szót vagy annak ragozott változatát. Meglátása szerint a válságos időket Orbán arra használta fel, hogy Mészárosnak támogassa a projektjeit, hogy 136 millió forintért szőnyeget vásároljon, miközben 500 ezren munka nélkül maradtak. Szabó szerint a magyarokat magára hagyta a kormány, így a fizetéscsökkenéssel, az orvoshiánnyal és a munkanélküliséggel egyedül kell szembenézniük az embereknek, ami tarthatatlan.

Orbán a Parlamentben: aki a hatósági ár ellen érvel, az a tesztspekulánsok mellett van

Orbán Viktor miniszterelnök napirend előtti felszólalásával hétfőn megkezdődik a Parlament őszi ülésszaka. Színes és mozgékony volt a nyár Európában. Választást választás követett. - kezdte Orbán Viktor miniszterelnök az őszi parlamenti ülést. Az Európai Uniós csúcs összegzése kapcsán elmondta, hogy a 27 állam elnöke megegyezésre jutott az elkövetkezendő hét-tíz év költségvetési rendszeréről.

Kiemelte, hogy a Párbeszéd sürgeti az alapjövedelem bevezetését, ami a dolgozó felnőttek esetében havi 100 ezer forint lenne, míg gyermekek után 50 ezer forint járna. Emellett a nettó minimálbér összegét 166 ezerre emelnék, Szabó kihangsúlyozta, hogy az alapjövedelem a leggazdagabbaknak nem járna.

Sanda Tamás, az innovációs minisztérium államtitkára Szabó szavaira reagálva elmondta, hogy szerinte Soros Györgytől kapták azt a feladatot, hogy hazugságokkal szítsanak pánikot. Az alapjövedelem ötlete meglátása szerint egy segélyezés, amiben azért is járna a pénz, mert valaki nem dolgozik, ami a baloldali politikát ismerve, csak hitelből valósulhatna meg.

Csárdi Antal LMP-s képviselő az élelmiszerek áfájának csökkentése mellett szólalt fel, mivel hazánkban ennek mértéke 1,5-szerese az EU országokéhoz képest. Véleménye szerint nem szabadna luxusként tekintenünk az alap- és egészséges élelmiszerekre.

Tállai András fideszes országgyűlési képviselő nem értette Csárdi kérdését, hiszen a kormány adópolitikája az adócsökkentés. Az LMP politikai kétszínűséget mutat, mivel a programjukban adónövelésről beszélnek, míg a parlamentben adócsökkentésről beszélnek - tette hozzá.

Kövér Jakabnak: a kocsmában megkapná a magáét, én csak rendre tudom utasítani

Kövér László házelnök az őszi ülésszak első napján ismét megvonta a szót Jakab Pétertől. A Jobbik elnöke Orbán Viktor napirend előtti felszólalására reagált, és az újabb büntetéshez nem is kellett most igazán nagyot mondania: elég volt két "Kövér elvtárs", illetve az a megállapítása, hogy "a Németh Szilárdok, meg a Farkas Flóriánok nem az eszükről híresek".

Gyurcsány Ferenc kihangsúlyozta, hogy a nemzeti egység jelenleg nem tud létrejönni a kormányzati diktatúra miatt. Hiányolja, hogy a parlament ellenzéki pártjait nem vonják be a vírusvédekezés minden szakaszába, ugyanis vannak bizonyos ügyek, amiben kompromisszumot kellene kötnie a kormánynak. Jogosnak véli azt a kérést, hogy korlátozás nélkül, bárki számára hozzáférhető legyen a tesztelés, ahogy az több országban történik. Minderről népszavazást szeretne Gyurcsány, ami alapján kiderülne, hogy a magyar emberek mit is szeretnének ezzel kapcsolatban.

Dömötör Csaba parlamenti államtitkár, miniszterhelyettes erre reagálva abban egyetértett, hogy szükség van összefogásra, de az elmúlt hónapokban azt látták a kormány oldaláról, hogy a DK az összefogást többször is elgáncsolta. Ha pedig kompromisszumot szeretne Gyurcsány, akkor ne támadják az egészségügyi vezetőket.

Harangozó Tamás MSZP-s képviselő szerint közel sem készültünk fel a vírus második hullámára, ahogy azt Orbán korábban említette. A magyar kormánynak lett volna a dolga a luxusjachtozás és nyaralások helyett, hogy megerősítsék a járványügyi szervezetet, illetve az egészségügy humán részét.

Rétvári Bence parlamenti államtitkár felhívta Harangozó figyelmét arra, hogy az operatív törzs minden nap tartott és most is tart sajtótájékoztatókat, ahol a védekezéssel kapcsolatos kérdéseit az elmúlt hetekben megválaszolták, így arra kérte őt, hogy ezeken a felületeken nézze vissza a válaszokat.