20 éremmel zárta a tokiói olimpiát Magyarország, ezt a számot meghaladó eredményt legutóbb az 1996-os atlantai ötkarikás játékok során sikerült elérnie a magyar küldöttségnek. Az olimpiai rangsorban 15. helyen végzett csapatunk 6 arany-, 7 ezüst- és 7 bronzérmet szerzett.
Éremeső: összesen 20 érmet szereztek a magyar olimpikonok - Tudósítás a tokiói olimpiáról
Hivatalosan is elindult a tokiói olimpiai játékok, amelyet a sporttörténelem során, először zárt kapuk mögött tartanak meg a világjárvány miatt. A következő bő két hét folyamán az Alfahír folyamatosan beszámol a legfrissebb hírekről és a 173 magyar induló eredményeiről. Megvédte olimpiai bajnoki címét a Kárász Anna, Bodonyi Dóra, Csipes Tamara és Kozák Danuta összetételű női kajaknégyes 500 méteren.
Most az élsportolók megemelt pénzjutalmáról jelent meg lista a Blikk hétfői cikkében, melyet az olimpiai eredményeik alapján kapnak meg. Eszerint az első 50, a második 35,7, a harmadik 28,5, de még a nyolcadik helyezést elérő magyar olimpikonunk is 2,8 millió forintban részesül. Összesen ez 2,39 milliárd forintot tesz ki:
- 107,2 millió forint – Csipes Tamara (kajak)
- 100 – Kozák Danuta (kajak) és Milák Kristóf (úszás)
- 78,5 – Szilágyi Áron (vívás) és Bodonyi Dóra (kajak)
- 71,5 – Kopasz Bálint (kajak)
- 55,7 – Tótka Sándor (kajak)
- 50 – Lőrincz Tamás (birkózás), Kárász Anna (kajak)
- 35,7 – Lőrincz Viktor (birkózás), Varga Ádám (kajak), Rasovszky Kristóf (nyílt vízi úszás), Berecz Zsombor (vitorlázás), Siklósi Gergely (vívás)
- 28,5 – Tóth Krisztián (cselgáncs), Hárspataki Gábor (karate), Kovács Sarolta (öttusa), Gémesi Csanád (vívás), Szatmári András (vívás), Decsi Tamás (vívás), férfi és női vízilabda-válogatott
- 27,2 – Nádas Bence (kajak), Csizmadia Kolos (kajak), Kapás Bolgárka (úszás)
- 24,3 – Márton Anna (vívás)
- 21,5 – Medveczky Erika (kajak), Vas Kata Blanka (hegyikerékpár), Olasz Anna (nyílt vízi úszás), Kenderesi Tamás (úszás), Verrasztó Dávid (úszás)
- 20 – Hosszú Katinka (úszás), Péni István (sportlövészet)
- 17,1 – Németh Nándor (úszás)
- 14,3 – Szőke Alex (birkózás), Muszukajev Iszmail (birkózás), Pupp Réka (cselgáncs), Takács Kincső (kenu), Balla Virág (kenu), Salim Omar (tekvándo), Szabó Szebasztián (úszás), Bohus Richárd (úszás), Telegdy Ádám (úszás)
- 11,4 – Lucz Dóra (kajak), Marosi Ádám (öttusa), Mihályvári-Farkas Viktória (úszás)
- 5,7 – Béke Kornél (kajak), Mészáros Eszter (sportlövészet), Nagy Péter (súlyemelés), Bicsák Bence (triatlon), Cseh László (úszás), Jakabos Zsuzsanna (úszás), Veres Laura (úszás), Késely Ajna (úszás), Verrasztó Evelyn (úszás), Kreiss Fanni (vívás), Mohamed Aida (vívás), Kondricz Kata (vívás), Pásztor Flóra (vívás) és a női kézilabda-válogatott
- 2,8 – Katona Renáta (vívás), Pusztai Liza (vívás), Battai Sugár Katinka (vívás).
A lap ugyanakkor joggal jegyzi meg, kormányzati szinten ez nem egy nagy összeg, mivel négyévente jelent kiadást. Ráadásul egy-egy olimpikon sikerét sok év alapos felkészülése és edzése előzi meg. Az egyes pénzjutalmakat egyébként az emeli meg, hogy a csapatok tagjai is már teljes összeget kapnak töredék helyett.