A női csapatunk vízilabdázni tanította a franciákat, 5-24 a vége

Nem volt kérdés.

1. negyed:

A magyar csapat hozta el a ráúszásnál a labdát, az első támadásból pedig ott is az első gól! A csapatkapitány a szerzője. Kettő francia támadást is kivédekeztünk utána.

A második támadásból ismét gólt szerez a csapat! 2-0 ide. Ismét Keszthelyi Rita volt eredményes.

És már 3-0! Takács Orsolya, ez a vártnál is simábbnak ígérkezik.

Antal Dóra találatával már 4-0, a franciáknak köze nincs a játékhoz, időt is kérnek, de hiába. Keszthelyi Rita már hetedik gólját szerzi a világbajnokságon, 5-0.

Nagyon megszórjuk őket. Tóth Ildikó, 6-0.

Fél perccel a vége előtt már 7-0. Szilágyi Dorottya jegyzi.

Fantasztikus védekező-játék, álomszerű támadások.

2. negyed:

Ezúttal a franciák hozzák el a labdát. Meg is szerezték az első góljukat egy büntetőből, Millot Estelle értékesítette.

Egy elhibázott támadás után jön rá a magyar válasz is, Illés Anna, 8-1.

Czigány Dóra találatával 9-1. A következő támadásból mi is kaptunk egyet, így 9-2, Sacre Aurore gólja. Rögtön válaszolunk rá: 10-2 már! Csabai Dóra.

Bujka Barbara lövése átszédül a gólvonalon, 11-2.

Tíz közte! 12-2, ismét Bujka Barbara. Már ennél is több, 13-2, Czigány Dóra.

Nyolc másodperccel a vége előtt a biztonság kedvéért bevarrunk még egyet, 14-2.

3. negyed:

Nagyon simán nyerjük a ráúszást, de az első lövést a kapufára bombázzuk, a másodikban viszont már nincs hiba: 15-2, Tóth Ildikó.

Remekül védekezünk és megyünk át támadásba, 16-2, Takács Orsolya. Ezután rögtön gólt kapunk, kettős emberhátrányban. 16-3.

Ebben a pillanatban hangzik el a nézőtérről:

"Már jönnek föl!"

Szilágyi Dorottya megakadályozza, hogy feljöjjenek, 17-3. Rögtön ezután 17-4.

Két perccel a negyed vége előtt 18-4, Szűcs Gabriella találatával. Az összes magyar mezőnyjátékos szerzett már gólt a világbajnokságon. Bujka megszerzi a saját harmadikát is, ami a csapatnak már a 19, de rögtön utána már 20, Antal Dóra dobta.

Az utolsó másodpercekben 20-5.

4. negyed:

A franciák hozzák el a labdát, de hiába. Bujka által mi szerezzük az első gólt, 21-5.

Kivédekezzük az emberhátrányt, sokkal jobbak vagyunk hátul, mint Japán ellen.

Gangl megfogja a francia büntetőt! Marad a 21-5, de nem, mert a támadásból rögtön gólt szerzünk, 22-5, Keszthelyi Rita.

A közönség kért még egyet, meg is kapta: 23-5, Antal Dóra.

(fotó: Koszticsák Szilárd / MTI)