Az Újpest az idegenbeli vereség után kiütéssel jutott tovább

Így kell felállni!

Nagyjából 3700 néző előtt kezdődött a mérkőzés a Szusza Ferenc Stadionban, ahol az Újpestnek minimum kettő gólra volt szüksége ahhoz, hogy továbbjuthasson.

A 19. percig kellett várni az elsőre, szöglet után Litauszki Róbert szerezte meg a vezetést. A második szinte rögtön utána érkezett, a 21. percben Bojan Sankovic jobb lábbal 26 méterről a jobb felsőbe bombázott.

A félidőben maradt ez az állás, a magyar csapat továbbjutásra állt, de így azért még elég szűkös volt a helyzet, mert egy azeri gól már a kiesésüket jelenthette volna.

Helyette viszont ismét újpesti találat érkezett: az 50. percben Nwobodo a kapusba lőtte a labdát, majd a mellkasáról is a hálóőrre pattant a játékszer, ezután viszont Zsótér csizmaszáras próbálkoza megtalálta az utat a hálóba, 3-0.

A 65. percben el is dőlt a továbbjutás sorsa. Nwobodo indult egy remek passz után, az ellenfél mellett visszahúzta a labdát, és az ötös sarkáról a kapu túlsó részébe tekert, beállítva a 4-0-ás végeredményt.

Az Újpest következő ellenfele a spanyol sztárcsapat, a Sevilla lesz.

(fotók: Béli Balázs / alfahir.hu)