Az ADOM diákmozgalom szerdai napon tartott sajtótájékoztatót az ellenzéki pártokkal közösen, hogy bejelentsék, támogatják a diákszervezet tizenkét pontját az oktatáspolitika fejlesztése érdekében.
- Növeljék a pedagógusbéreket!
- Szabad tankönyvválasztást!
- Hozzanak létre felelős Oktatásügyi Minisztériumot!
- Hatékony diákképviseletet!
- Minőségi pedagógusképzést és rekreációt!
- Iskolai autonómiát!
- Növeljék az iskolapszichológusok számát!
- Állítsák vissza a 18 éves tankötelezettségi korhatárt a közoktatásban, a szakképzésben pedig kössék végzettséghez!
- Fejlesszék a nyelvoktatást!
- Modern oktatást!
- Emeljék a szülői igazolások számát!
- 9 órai iskolakezdést!
A sajtótájékoztatón részt vett az ADOM képviseletében, Schermann Zsuzsanna, az ellenzéki képviselők közül Karácsony Gergely, Fekete-Győr András és Márki-Zay Péter miniszterelnök-jelöltek, valamint Jakab Péter képviseletében Ander Balázs, a Jobbik alelnöke és oktatási szakértője, valamint Dobrev Klára képviseletében Arató Gergely.
Az ellenzéki pártok az ADOM 12 oktatáspolitikai javaslatát egyhangúlag támogatják és megvalósítanák kormányra kerülésük esetén, amit írásban is rögzítettek a mai nap.
Az ADOM szóvívője elmondta, hogy elégedettek a jelöltek oktatáspolitikai programjaival. Úgy véli, az ellenzéki pártok közös oktatási programján is látszik, hogy hasonlóan gondolkodnak az oktatás problémáiról, és a szükséges változtatásokról.
Brenner Koloman: „Nem lehet a központból eldönteni, hogyan tanuljanak a magyar diákok"
2010 óta a centralizálás jellemzi a hazai közoktatást és felsőoktatást, de ez a szemléletmód mennyire volt sikeres az elmúlt évtizedben? Mi az oka annak, hogy a társadalmi mobilitás egyre rosszabb képet mutat? Milyen alternatívát nyújthat egy nemzeti egységkormány az oktatásban?