A szintén mérhetetlen támogatottsággal rendelkező liberálisok "a tisztánlátás végett" a következő, álnaiv kérdéseket intézték a baloldali összeborulás pártjaihoz:
1. Vajon életszerű-e, hogy egy megállapodást, amelyet három párt elnöke írt alá, a másik két pártban ne ismertek volna? Életszerű-e, hogy egyik pártnál sem látott egy hivatalos írásos szerződést egy jogász, egy gazdasági vezető?
2. Helyes-e felelőssé tenni azt, aki a szerződés betartása felől érdeklődik, és nem azt, aki egy szabályos, aláírt szerződést nem tart be?
3. A korábbi megállapodások betartásának számon kérése milyen logika szerint minősül zsarolásnak?
4. Milyen belső viszonyok uralkodhatnak olyan pártokban, ahol létezhetnek egyszemélyes döntések, ahol a felelősség elhárítását a partner megvádolásával akarják elérni?
5. Ha a Liberálisokat valóban a pénz érdekelte volna, miért léptünk volna ki a frakciószövetségből? Miért hagytunk volna hátra mindent, pozíciót, pénzt és lehetőséget?
6. Milyen jövőt, együttműködést lehet remélni egy olyan társaságtól, amely a zárt tárgyaláson közösen meghozott döntéseket eltorzítva tálalja a nyilvánosság elé? Amely a saját belső anarchikus viszonyaikat takargatva azzal támadja állítólagos partnerét, hogy azt megvásárolta a kormánypárt?
Fodorék máris egy új szövetségről fantáziálnak (hányadik is lenne ez már? - a szerk.), "amelyben valódi partnerként kezelik a feleket", és lezártnak tekintik a vitát (erre azért ne vegyünk mérget - a szerk.), és "a Fidesz leváltására" akarnak koncentrálni (Orbán Viktor sokadik szekértolóiként nehéz lesz... - a szerk.).
Baloldali belháború: Mellárt le akarták beszélni arról, hogy beüljön a Párbeszéd-frakcióba?
Többen is felhívták az elmúlt napokban Mellár Tamást, aki azzal vált a hírek főszereplőjévé, hogy a Párbeszéd-frakcióba beülve megmenti annak létét. Szabó Tímea, a képviselőcsoport vezetője azt állította, más baloldali , elsősorban liberális ellenzéki politikusok le akarták beszélni Mellárt a csatlakozásról. A Liberálisok hazugnak nevezték a politikus asszonyt.