Döbbenetes: Oroszország tizenegyesekkel kiejtette Spanyolországot

Jött a dráma.

A toronymagas esélyesnek tartott Spanyolország már a 12. percben megszerezte a vezetést Ignashevich öngólja után.

A válasz még a félidő vége előtt érkezett, Piquet kezezése után büntetőhöz jutottak az oroszok, amit Dzyuba értékesített.

A spanyolok a második félidőben végig passzív mezőnyfölényben voltak, de igazi helyzeteket nem tudtak kialakítani, zömében csak a középpályán passzolgattak, többet játszottak oldalra, mint előre.

A 2x15 perces hosszabbításban sem változott a játék képe, 1-1 maradt az állás, a tizenegyes-párbajt lélektanilag az oroszok várhatták jobb helyzetből.

Orosz részről egyik játékos sem rontott, viszont Koke büntetőjét kivédte Igor Akinfejev, ahogy sorsdöntő pillanatban Iago Aspas tizenegyesét is hárítani tudta lábbal, a negyeddöntőbe juttattva Oroszországot.

A szbornaja ellenfele a negyeddöntőben az esti Horvátország-Dánia meccs továbbjutója lesz.