A panamai elnök nem érti, miért minősítik őket adóparadicsommá

Elhibázott és felesleges lépésnek nevezte a panamai elnök, hogy Franciaország adóparadicsommá minősíti Panamát.

Varela megerősítette, hogy Panama elkötelezett az átláthatóság, a diplomácia és az együttműködés mellett. Az ország korábban válaszlépéseket helyezett kilátásba, de Varela most azt mondta: nem lesznek "megtorló intézkedések". Franciaország több panamai beruházásban érintett, az Alstom például a panamai metróhoz tervez új kocsikat szállítani.
 
A panamai Mossack Fonseca ügyvédi irodából szivárgott ki az a több mint 11,5 millió dokumentum, amely több százezer offshore cég működésébe enged betekintést, rávilágítva, hogyan mozgatták titokban pénzüket a világ egyes politikai, gazdasági vezetői, köztük sok híres és vagyonos ember is.
 
Franciaország pénteken határozott arról, hogy miután megítélése szerint Panama továbbra sem szolgáltat kellő mennyiségű információt, hogy az adójogszabályokat alkalmazni lehessen, ismét felveszi az országot az adójog szempontjából együtt nem működő államok listájára. Párizs Botswanát, Bruneit, Guatemalát, a Marshall-szigeteket, Naurut és Nuiét tekinti még ilyen országnak. Franciaország 2012 elején vette le Panamát a listáról, miután megállapodást írtak alá az adóelkerülés elleni közös fellépésről.
 
Panamát az Európai Unió tagországai közül Bulgária, Horvátország, Görögország, Lettország, Litvánia, Lengyelország, Portugália és Szlovénia tekinti még adóparadicsomnak.