A vitát a zöldpárti frakció kezdeményezte a legfrissebb magyarországi fejleményekre, a tüntetésekre, a munka törvénykönyvének módosítására és a közigazgatási bíróságok létrehozására tekintettel. A vitára január 30-án vagy 31-én fog sor kerülni.
A magyarországi helyzetről vitáznak január végén az Európai Parlamentben
Újra.