Idegeben verte ki a kupából a Videotont a Fradi

A címvédő Ferencváros 2-1-re győzött a Videoton vendégeként a labdarúgó Magyar Kupa negyeddöntőjének szerdai visszavágóján, így idegenben szerzett több góllal továbbjutott.

A párharc első meccsét a Videoton nyerte a Groupama Arénában. A Felcsúton rendezett visszavágó elején a Ferencváros támadójátéka dominált, Stopira révén mégis a Videoton szerzett vezetést a 21. percben.

A szünet után beálló Böde Dániel gyorsan egyenlített, majd Roland Lamah büntetőből úgy juttatta előnyhöz az FTC-t, hogy a labda a kapufáról előbb a székesfehérváriak cserekapusa, Kovácsik Ádám hátára, majd onnan a hálóba pattant (1-2). A hajrában Asmir Suljic, illetve Florian Trinks a kiállítás sorsára jutott, és a lecserélt Pátkai Máté is piros lapot kapott Kassai Viktor játékvezetőtől.