Horvátország nyerte a bronzmérkőzést

A horvát válogatott 2-1-re győzött a vb egyik meglepetéscsapata Marokkó ellen a katari világbajnokságon.

A harmadik helyért zajló meccsen Modricék már a 7. percben megszerezték a vezetést Gvardiol csukafejesével. (1-0) Azonban Marokkó egy perc múlva kiegyenlített. Egy szabadrúgás után , Asraf Dari a védőktől nem zavartatva fejelhetett öt méterről a kapuba. (1-1)

A játék ezután kiegyenlített volt, de a félidő vége felé a marokkóiak támadtak valamivel többet. Azonban s 42. percben az afrikai védők elveszítették a labdát a saját tizenhatosuk előtt. Mislav Orsic a baloldalon megszerezte majd a hosszúsarokba tekerte a labdát ami a belsőkapufáról pattant a hálóba. (2-1)

Az szintén izgalmas és fordulatos második félidőben nem változott az állás, így Horvátország lett a katari vb bronzérmese. Marokkó hatalmasat küzdve a negyedik helyen zárt.

Horvátország - Marokkó 2-1

Al-Rajjan, Kalifa Nemzetközi Stadion: 44 ezer néző

Játékvezető: al-Jasszim, Katar

Vasárnap Franciaország – Argentína döntő lesz. Magyar idő szerint 16 órakor.