Morvai Krisztina a plenáris ülésen felolvasta Foglalkoztatási és Szociális Bizottság indokolásának 18. pontját, amelyben a testület arra hívja fel a brüsszeli döntéshozókat, hogy olyan eszközöket alkalmazzanak, amelyek révén nemcsak a létrejött munkahelyek számát lehet értékelni, hanem a minőségét is.
"Mivel a rossz, megfelelő védelem nélküli munkakörülmények, vagy az olyan szerződések, amelyek a munkavállalók kizsákmányolásával járnak, hozzájárulnak a kohéziós politika negatív megítéléshez"
- hangsúlyozta a bizottsági véleményezés.
Morvai Krisztina szerint pont az ebben a felhívásban megfogalmazott törekvések azok, ami miatt a béruniós kezdeményezés elindult -
"és látjuk, hogy az elképzelés nincs is olyan távol az EP és az EU jó, emberközpontú módon gondolkodó erőinek a gondolkodásától"
- tette hozzá.
A politikus tarthatatlannak nevezte, hogy a régiónk bérszínvonala, jövedelemszínvonala és munkakörülményei ilyen mértékben elmartadnak a nyugatiaktól.
Morvai Krisztina hozzátette, az új kohéziós politika céljaként e távolság csökkentését kellene megjelölni.
Mint ismert, a Jobbik által elindított bérunióval kapcsolatos támogató aláírásgyűjtés nyolc kelet-közép európai országban fog megkezdődni ősszel, a kezdeményezés legfontosabb célja, hogy az egyenlő munkáért egyenlő bért elvét is beemeljék az uniós alapelvek közé.