Gól hat másodperc alatt

A kezdő sípszót követően már a hatodik másodpercben gólt kapott a Sassuolo a vendég AC Milantól a Serie A vasárnapi összecsapásán. A kezdés után Hakan Çalhanoğlu indult meg a hazaiak kapuja felé, senki nem támadta, majd szépen ugratta ki a Rafael Leãót, aki a kapuba lőtt.

A hazaiak első labdaérintése tehát az volt, hogy kiszedhették a lasztit a saját hálójukból. Ezzel egyúttal új rekord született az olasz első osztályban: ilyen gyorsan még sosem zördült meg a háló.

A mérkőzést egyébként 2-1 arányban a milánói gárda nyerte, a 29. percben ugyanis Alexis Saelemaekers duplázta meg a piros-feketék előnyét, míg a hazaiak részéről Domenico Berardi a 89. percben csak szépíteni tudott.

A bajokságban a Milan 13 forduló után is őrzi veretlenségét, és 31 ponttal vezeti a tabellát. A Sassuolo 23 pontjával a hatodik.