Babos Tímea címvédőként a nyolcaddöntőben búcsúzott a budapesti tenisztornán

Kellemetlen meglepetés.

Babos Tímea címvédőként érkezett a budapesti, 226 750 dollár (57,2 millió forint) összdíjazású női keménypályás tenisztornára (Hungarian Ladies Open), de a nyolcaddöntőben három szettben kikapott a német Mona Bartheltől.

Babos harmadik kiemeltként szerepelt a tornán, a világranglista 35. helyezettjeként 1 óra 54 perc alatt szenvedett vereséget a 74. helyen álló ellenfelétől a BOK Csarnokban.

A magyar teniszező 0:1-nél rögtön az első szervajátékát bukta, a végjátékban ugyan hárítani tudta a játszmalabdát, sőt, elvette az adogatógémet is, de Barthel újabb brékkel győzött. Később Babosnak jött össze először a brék, 3:2—es előnybe került, 41 perc alatt egyenlített.

A döntő játszmában a hetedik játékig kiegyenlített volt a küzdelem, de később Babos bukta egyik adogatását, Barthel 5:3 után már lezárta a meccset.

(fotó: Kovács Tamás/MTI)