Nem jött össze a vb-döntő a női vízilabda-válogatottnak

A vizes világbajnokság női vízilabda tornájának elődöntőjében Spanyolország és Magyarország szállt vízbe egymás ellen, az első negyedben büntetőből szerezték meg a vezetést a spanyolok, amiből hamar 2-0 lett, de tudtunk zárkózni 2-2-re.

Újabb büntető után 3-2 volt a spanyoloknak, Gangl mindkettőbe belenyúlt, de hárítani nem tudott, 5-3 volt az állás a negyed végén.

Tarrago negyedik, a spanyol csapat hatodik gólja nyitotta a második negyedet, ez gyorsan 6-4, majd 7-4 lett.

Az első félidő végig ezt a 2-3 gólos különbséget mutatta a spanyolok javára, 10-6-nál viszont már néggyel mentek, de Gyöngyösi remek csavarásával és Gurisatti ejtésével 10-8-nál jött a szünet.

A harmadik negyed elején kihagytunk egy helyzetet, 10-9 helyett 11-8 volt a spanyolok javára. Ráadásul Szilágyi kipontozódott a harmadik negyed elején, jött a gól is, 12-8.

A harmadik negyedben sem tudott közelebb kerülni a magyar csapat a spanyolokhoz, 14-9-nél fordultak az utolsóra.

Spanyol góllal indult az utolsó negyed is, a magyar játékosok többször is eltalálták a kapufát, a vége 16-10, Magyarország Ausztráliával mérkőzhet a bronzéremért.