Ez a futballév is jól indul: kilátástalan játékkal kaptunk ki Kazahsztántól

Ma nem kezdődött el a húsz éve unalmas "végre valami elkezdődött."

Vereséggel debütált a magyar válogatott kispadján Georges Leekens szövetségi kapitány.

A világranglista 136. helyén álló Kazahsztán már a 7. percben vezetést szerzett Murtazayev találatával, a 10. percben pedig meg is duplázták előnyüket Zainutdinov góljával.

Szalai a 21. percben szépíteni tudott, ám még az első félidő hajrájában újra kettőre növelte a vendégek előnyét Seidakhmet.

Leekens hármat is cserélt a szünetben, Botka helyére Hangya, Bese helyére Lovrencsis, Ugrai helyére Németh Krisztián állt be. Németh Krisztián a 69. percben szépített, a végeredmény viszont 3-2 maradt a kazahok javára.

A játék kilátástalan volt, a közönség füttyszóval és "kurva gyenge"-skandálással díjazta a produktumot.