Szűk győzelmet aratott a Mol Fehérvár a Vaduz ellen

Remekül kezdett a Mol Fehérvár az Európa Liga selejtezők második körében a Vaduz ellen, Huszti szöglete után Stopira fejesével már az 5. perc megszerezték a vezetést. Később a magyar csapat  főleg pontrúgásokból veszélyeztetett, viszont a Vaduznak is voltak kihasználatlan helyzetei.

A második félidőben Stopira duplázhatott volna, ismét fejjel, de Büchel menteni tudott a 60. percben. Pár perccel ezután Scsepovics próbálkozott 16 méterről, a Vaduz kapusa hárított.

A 80. percben Kovácsiknak akadt dolga Schwizer 21 méteres lövésénél. A hosszabbításban hazai részről még Petrjak hagyott ki egy komoly lehetőséget, 11 méterről.

A vége 1-0, a Fehérvár kapott gól nélkül, de szűk előnnyel utazhat a jövő heti visszavágóra.

A Budapest Honvéd döntetlennel kezdte a második kört:

Leszedálta a hőség a játékosokat, dögunalmas meccsen Honvéd-Craiova: 0-0

A Budapest Honvéd csütörtökön gól nélküli döntetlent játszott román vendégével, az Universitatea Craiovával a labdarúgó Európa-ligában, a selejtező második fordulójának első, győri mérkőzésén - írja az MTI. Az első percekben a vendégek akarata érvényesült, az első kapura lövés is a román csapathoz fűződik, a Honvéd alig tudta megtartani a labdát.