Tizenhattal, 4205-re emelkedett az azonosított koronavírus-fertőzöttek száma Magyarországon, újabb elhunyt nincs - közölte a koronavirus.gov.hu kedden.
A kormányzati portálon azt írták:
- az elhunytak száma változatlanul 589,
- 2874-en pedig már meggyógyultak.
- Az aktív fertőzöttek száma 742.
- 142 koronavírusos beteget ápolnak kórházban,
- közülük 7-en vannak lélegeztetőgépen.
- Az oldal adatai szerint 1658-an vannak hatósági házi karanténban.
- A mintavételek száma 286 983.
Az oldal térképe szerint eddig Budapesten (1988) és Pest megyében (632) regisztrálták a legtöbb fertőzöttet. Ezt követi Fejér (379), Komárom-Esztergom (307), Zala (262) és Csongrád-Csanád megye (113), a sor végén Békés és Tolna megye áll (13).
Szlávik János szerint még az első hullám sem ért véget
Még Magyarországon sem ért véget a koronavírus-járvány első hulláma, hiszen mindennap érkeznek hírek újabb megbetegedésekről - mondta Szlávik János, a Dél-pesti Centrumkórház infektológiai osztályának főorvosa a közmédiának. A főorvos elmondta, ugyan a vírushoz köthető halálesetek egyre ritkábbak, az továbbra sem zárható ki, hogy újabb gócok alakulnak ki az ország bármely pontján.
