Úgy tűnik, a Borsod 6-os időközi országgyűlési választás egyik különösen aggasztó jelensége, miszerint
nem marad válasz nélkül. Legalábbis ezt feltételezi, hogy az október 13-ai ellenzéki vereség ellenére Gesztely községben jobbikos alapszervezet alakult.
Szimpatizánsok voltak a kampány kezdetén, amikor a Jobbik jelölőszervezetként való indulását megakadályozták, és aktivistává váltak a kampány végére, majd a választást követően úgy érezték, van tennivalójuk 2022-ig - foglalta össze az Alfahír érdeklődésére Bíró László, korábbi ellenzéki országgyűlési képviselőjelölt. A Jobbik megyei képviselője egyébként elárulta, az alapszervezet, amelyben van kétkezi munkás és diplomás is, elsősorban arra szolgál válaszként, hogy
Pedig - folytatta Bíró László - az emberek azt várnák el, hogy a függetlenként megválasztott vezetőik valóban függetlenek legyenek.
Amúgy a Fideszben való csalódottság érzete a BMW-gyár Debrecenbe csábítása óta érezhető a környéken, ugyanis sokan reménykedtek abban, hogy a Fidesz által beígért beruházás itt valósul meg, csökkentve a munkanélküliség okozta elvándorlás mértékét.
Arra a kérdésünkre, hogy van-e konkrét célja az alapszervezetnek, Bíró László elárulta, hogy a tagság bővítése mellett Koncz Zsófia kampányígéreteit kívánják betartatni a kormánypártokon.
Siker, bukás, Borsod, Hadházy és a krumplikirály - interjú Jakab Péterrel
Bukás volt Borsod? Többek között erről is kérdeztük Jakab Pétert. De a Jobbik elnöke elmondhatta véleményét a Hadházy-ügyről, a 38 Fideszt támogató polgármesterről, az ellenzék által eddig megspórolt feladatokról, a 106 jobbikosról, de arról is, hogy a különböző pártok aktivistái milyen jól együtt tudtak dolgozni a terepen. Interjú. Mi ez a Hadházy-történet?