A Miniszterelnöki Kabinetiroda nemzetközi kommunikációért és kapcsolatokért felelős államtitkára egy kicsit túltolta, amikor azt próbálta bebizonyítani a hanyatló Nyugatnak, hogy a kormány nem is üldözött el egyetemet az országból, a CEU marad a hazánkban.
Nyilván kínos lehet ez az egész sztori olyan emberek előtt, akik tisztában vannak azzal, hogy a gender studies nem akar senkiből buzit csinálni, hanem esetleg arra tanítaná meg mondjuk a magyar miniszterelnököt (is), ha egy női politikus kérdez tőle valamit az Országgyűlésben, akkor nem rázzuk le annyival, hogy "Boldog karácsonyt!".
Mr @ManfredWeber is wrong: @ceuhungary has not moved, was, is and going to operate here in Budapest; as Spitzenkandidat he should be more concerned about the fact that the HUN left has allied itself with the xenophobic and anti-semitic @JobbikMM pic.twitter.com/DWhcUHaUR4
— Zoltan Kovacs (@zoltanspox) 2019. január 4.
Mindegy is, de Kovács Zoltán magyarázkodó Twitter-üzenetében úgy próbálta elterelni a figyelmet a tudás-ellenes Orbán-kormányról, hogy a Jobbikot idegenellenesnek és antiszemitának nevezte.
Tóth Péter, a szegedi Jobbik vezetője Facebook-posztban reagált a pártpolitikusként működő államtitkár szavaira.
Mint írta:
"Véleménye szerint összeállt a hazai baloldal a xenofób és antiszemita Jobbikkal. Ezt a "tényt" - egy közös ellenzéki sajtótájékoztató képével demonstrálja a CEU-n végzett (az előbbiek pikantériája) kormányszóvivő. Jakab Péter - a Fidesz szóvivője szerint antiszemita?! Némi disszonanciát érzékelek Kovács bejegyzésében, mert ennél nagyobb baromságot nem is írhatott volna. Jakab Péter barátunkról ugyanis köztudott, hogy zsidó felmenőkkel rendelkezik és dédnagyapja a holokauszt áldozata lett. Tehát nem csupán etikátlan ezzel vádolnia a Jobbik szóvivőjét, hanem mélységesen gusztustalan is!
Ha már felköpött a fideszes szóvivő és alá is állt, akkor:
Kérem Kovács Zoltánt, kérjen bocsánatot a vállalhatatlan megnyilvánulása miatt!"
Tóth Péter teljes bejegyzésében a CEU-ról is szót ejt, többek között úgy fogalmazott, el kell kerülni, hogy politikai alapon korlátozzák a tudomány szabadságát.
"Ez nem a demokráciák jellemzője, hanem az egy párt rendszerű diktatúrák alapja. Még akkor sem szabad ezt megtenni, ha egyes 'gender elméletek' a valóságtól elrugaszkodott módon vizsgálják a nemek szerepét és a társadalmi valóságra gyakorolt hatását"
- szögezte le a jobbikos politikus.