Roland Garros: Fucsovics győzelemmel kezdett és megint átírta a történelmet

2003 óta nem volt ilyen.

Pospisil az ATP-ranglista 88., míg Fucsovics a 45. pozíciójában áll.

A magyar teniszező remekül kezdte a meccset, az első két játszmát 6:3, 6:3 arányban nyerte, de Pospisil nem adta fel, sőt, a harmadik részre – az első kettőhöz képest – feltámadt.

A harmadik játszma szoros csatáját tie-break követte, ahol kiegyenlített küzdelem után 7:6-ra győzött Fucsovics, 3:0-ás sikerrel továbbjutva a második körbe.

Ezzel a sikerrel 2003 óta először van magyar férfi játékos a 64 között a párizsi Grand Slam-tornán. Fucsovics néhány nappal ezelőtt ATP-tornát nyert, ami szintén történelmi eredmény volt.

Roland Garros: Babos az első körben búcsúzott

A magyar teniszező az első 16 pontból 12-t megnyert, 3:0-ra vezetett, 5:3-nál a játszmáért adogatott, de Lara Arruabarrena a második bréklabdáját kihasználva visszavette adogatását. A spanyol egyenlített, 5:5-nél volt két brékje is, de rövidítés következett.