Lapunk is beszámolt arról, hogy a Külgazdasági és Külügyminisztérium export növeléséért felelős helyettes államtitkára, Joó István és a korrupcióét jogerősen elítélt, a börtönbüntetés elől hazánkba szöktetett Nikola Gruevszki a 444 szerkesztősége mellett lakásban tárgyaltak.
A kormányzat szombati tragikomikus lebukása után a portál még aznap kérdésekkel fordult Szijjártó Péterhez, amelyeket nem sokkal később Demeter Márta is feltett írásban a tárcavezetőnek - egy kis kiegészítéssel. (Az országgyűlési képviselő aggodalma jogos volt, a politikusbűnözővel tárgyaló külügyminisztérium cinikus módon rázta le az újságírók érdeklődését: "Semmi különös nincs abban, hogy a Külügyminisztérium kapcsolatban van egy hazánkban tartózkodó személlyel, aki sokáig saját hazája miniszterelnöke volt.")
- Miért találkozott pénteken a helyettes államtitkár a volt macedón miniszterelnökkel?
- Milyen gyakran találkoznak Nikola Gruevszkivel a magyar kormány képviselői, és általában milyen témák kerülnek szóba? "Kérem, jelölje meg az eddigi találkozók pontos időpontját és az azokon részt vevők nevét és beosztását!" - ez Demeter Márta kiegészítése.
- Nem éreznek-e ellentmondást a kormány korábbi álláspontja, mely szerint Gruevszki ügyében nem játszik szerepet a politika, és a tény között, hogy egy magas rangú kormányzati tisztviselő találkozik vele egy körúti lakásban?
- Miért, pontosan milyen jogcímen és mire használja a magyar kormány a körúti lakást?
- Hogyan kerültek kapcsolatba a lakás kínai tulajdonosaival?
Remélhetőleg, egy demokratikus körülmények között megválasztott országgyűlési képviselőt komolyabban fog venni a magáról láthatóan teljesen megfeledkező Szijjártó Péter vezette minisztérium.