Emlékeztetett: a gyakorlat az, hogy nem hozunk nyilvánosságra tervezeteket, vagy a jelentések tartalmát, mint ahogy az tegnap történt. Ez teljesen szokatlan. A kész jelentést szokták nyilvánosságra hozni, azt követően, hogy egyeztetést folyt le az ellenőr és az ellenőrzött között, és azt aláírta az ÁSZ elnöke.
"Az a puszta tény, hogy ezt már tegnap kiszivárogtatták, ez egyfajta fenyegetésnek tűnik"
Nyikos úgy véli, szakmai hiba, hogy folyó évet is vizsgálnak, miközben nincs lezárva az év.
"Értelmetlennek, szakmailag alátámaszthatatlannak érzem azt a gyakorlatot, hogy belenyúlnak egy folyó éves gazdálkodásba. A számvevőszék nem veszi figyelembe azokat a nemzetközi sztenderdeket, amelyek erre vonatkoznak, többek között azt, hogy az éves pénzügyi auditálása lenne a feladata. Ő nem ezt csinálja, hanem visszafele gyalogol az ötvenes évek felé."
"Az Állami Számvevőszék nem tekinthető függetlennek"
Az Állami Számvevőszék az Ügyészséghez fordul (azt amelyiket ugye már lehet fideszesnek nevezni), mivel szerintük a Jobbik akadályozza a párt gazdálkodásának ellenőrzését. A Jobbik ezt cáfolta, a párt jelenleg is együttműködik az Állami Számvevőszékkel, ám az ügyet politikai támadásnak tartja.
Nyikos László a 331 milliós büntetésről szólva kifejtette: ez egy diktátum, nincsenek mögötte számítások,
nem lehet tudni, hogy ez a 331 millió forint hogy jött össze.
Az ÁSZ korábbi alelnöke emlékeztetett: olyan fogalmak sincsenek tisztázva, mint például a piaci ár, vagy listaár.
"Tartalmilag, szakmailag tisztázatlan fogalmakkal operál a számvevőszék, és egy egyoldalú diktátum formájában közlik, hogy mennyit is kellene fizetni"
Emlékeztetett: a számvevőszék nem bíróság, elvileg egy független szakvéleményt ad, ezt nem lehet fellebbezni. A következményekről szólva azt mondta: valószínűleg az ÁSZ felszólítja az adóhatóságot, hogy ezt a pénzösszeget adóként hajtsa be.
Mint mondta:
"Ez teljes lejáratása a számvevőszéki ellenőrzésnek, a függetlenségnek egy teljes negligálása"