11 év után lett ismét kupagyőztes a Szeged!

A félidőben még 7 góllal vezetett a Szeged, ám a végére szorossá vált a mérkőzés.

A MOL-Pick Szeged 28-27-re legyőzte a Telekom Veszprémet a férfi kézilabda Magyar Kupa fináléjában, a debreceni Főnix Csarnokban rendezett döntőben.

A Szeged 22. alkalommal játszott döntőt a Magyar Kupában, és hetedszer nyert, 2008 óta először. A 27-szeres aranyérmes Veszprémnek ez volt a 37. kupafináléja. A két csapat huszadik alkalommal találkozott a hazai kupadöntőben, a csongrádiak ötödször győztek.

A két Bajnokok Ligája-negyeddöntős magyar együttes a mostani idényben harmadszor játszott egymással, és harmadszor is a Szeged győzött. Legeredményesebb játékosa Jorge Maqueda volt hét góllal, a túloldalon Nagy László szintén hétszer volt eredményes.

Eredmény, döntő:
MOL-Pick Szeged - Telekom Veszprém 28-27 (17-10)

gólszerzők: Maqueda 7, Bombac 6, Sigurmannsson 4, Sostaric 3, Bodó, Canellas, Balogh Zs. 2-2, Gaber, Bánhidi 1-1, illetve Nagy L. 7, Gajic 5, Lékai 4, Strlek 3, Ilic, Nilsson 2-2, Blagotinsek, Nenadic, Mahé, Mackovsek 1-1