A legbátrabb város nem ezt érdemli a kormányzattól
A balassagyarmati Közösségi Szállás előtt tartott sajtótájékoztatón Dobrocsi Lénárd jobbikos országgyűlési képviselőjelölt, önkormányzati képviselő röviden ismertette a létesítménnyel kapcsolatos problémákat, melyek közül a legfontosabbnak azt nevezte, hogy
a belügyi szervek nem tudják beazonosítani a szállón idegenrendészeti eljárás alá vont problémás személyeket.
Dobrocsi szerint akár a tízezret is elérhette az elmúlt években az intézményben megfordultak száma,
ez alatt az idő alatt a hatóságok ígéreteivel szemben azonban a város lakosai sohasem tudták, kik azok, akik köztük, a gyermekeik közvetlen közelében járnak-kelnek.
Dobrocsi kiemelte, hogy a jelenlegi a jogszabályok lehetővé teszik a bemondásra történő azonosítást, és szerinte épp ezért vérlázító és elfogadhatatlan, hogy az Orbán-kormány egy általános iskola mellett hagy üzemelni egy nyílt menekültszállást.
Dobrocsi a másik legjellemzőbb problémát a titkolózásban látja, kiemelte:
"Az Orbán-kabinet úgy nyitotta meg az idegenszállót, hogy arról a város évekig szinte semmit sem tudott, fontos információkat egyáltalán nem osztottak meg a lakossággal."
Elmondása szerint a Nógrád megyei városban is érzékelhető a bevándorlók befogadásának elhallgatására irányuló törekvés, és a lakosság félretájékoztatása.
Dobrocsi példának azt a 2015-ös esetet hozta föl, amikor a város fideszes alpolgármestere, Csach Gábor igyekezett nagyságrendekkel kisebbíteni a szállón megfordult bevándorlók számát:
Erről nem volt plakátkampány: Helyi szinten is titkolta a Fidesz, hány bevándorlóval lettünk többen
Balassagyarmat fideszes alpolgármestere, Csach Gábor az alábbi kijelentést tette a 2015. szeptember 24-ei testületi ülésen:"Egyébként július óta megemelkedett a regisztrációra ideszállított migránsok száma, de ez nem haladja meg a szálló kapacitását. Sőt elmondható, hogy nagyjából háromnegyed éve a szálló átlagos működési kapacitása 15-30 fő között van."
De az alpolgármester beismeréssel felérő elszólását is felidézte, melyről a szálló körüli konfliktusokat bemutató cikkünkben mi is beszámoltunk:
"Mi is örvendünk annak, hogy a kormány álláspontja radikálisan megváltozott az ügyben, bár ismerve egyébként a belső információkat, fogalmazzunk úgy, hogy a kommunikációja változott radikálisan."
Mint fogalmazott, Pintér Sándor belügyminiszternek az sem volt elegendő a létesítmény bezárásához, vagy legalább zárttá tételéhez, hogy 2016-ban általános iskola nyílt a szálló közvetlen szomszédságában.
A képviselőjelölt hangsúlyozta:
"Kormányra kerülve a Jobbik nem fogja hagyni, hogy bármilyen település területén belül, pláne belvárosában ilyen szálló üzemeljen."
A Jobbik képviselő jelöltje szerint Balassagyarmat, a legbátrabb város nem ezt érdemli az Orbán-kormánytól, és kifogásolta, hogy
a térség fideszes országgyűlési képviselőjének, Balla Mihálynak öt év alatt egyetlen parlamenti felszólalást sem ért meg az idegenszálló problémája.
"Hülyének nézik a várost"
Nyitott kapu a kerítésen
Toroczkai László, a Jobbik alelnöke is elfogadhatatlannak és vérlázítónak nevezte, hogy miközben a kormánypropaganda három éven át azt harsogta, hogy a magyar kormány megvédi az országot a migrációtól,
a Fidesz mégis 2300 migránst fogadott be Magyarországra.
Toroczkai elmondta: Ásotthalmon nem véletlenül akadályozták meg, hogy a kormány tranzitzónát hozzon létre, hiszen ma már úgy tudni, ezeken keresztül érkeztek a titkolt bevándorlók.
"Ez olyan, mintha a kormány kaput nyitott volna arra a kerítésre, amire egyébként annyira büszke"
- nyilatkozta Ásotthalom polgármestere, aki szerint így a kerítésnek nincs sok értelme, hiszen a migránsok továbbra is hazudnak az identitásukról, bárki mondhatja, hogy háborús területről érkezett, és szabad is előtte az út.
Lesz szembenézés? Jövő hét keddig dönthet a Fidesz, hogy beszélnek-e a parlament előtt Orbán migránsairól
Jövő hét kedden, január 30-án tarthatja meg az Országgyűlés a rendkívüli ülését, amelyen tisztázhatná Orbán Viktor és a Fidesz többi politikusa, hogy miért hazudtak az elmúlt 3 évben folyamatosan. Miért engedtek be 2300 bevándorlót annak ellenére, hogy közpénzből 2200 millió forintot költöttek arra, hogy ennek ellenkezőjéről kampányoljanak?
A Jobbik alelnöke figyelmeztetett:
"Afrikában és Délkelet-Ázsiában több tízmillióan élnek permanens háborús fenyegetettségben, tehát a kormányzati logika szerint akár több millió migráns is érkezhet, akiket nevezhetünk oltalmazottnak, a helyzet ettől nem változik."
Ugyanakkor hangsúlyozta: ő és a Jobbik is elismeri, hogy vannak oltalmazotti státuszra jogosult személyek, akiket elsősorban háború sújtotta, szomszédos országból kell befogadni, ám
a 2300 befogadott migráns esetében szerinte nem ilyen emberekről van szó, hanem olyanokról, akikről számos esetben kiderült, hogy bűncselekményt követtek el Magyarországon.
Az alelnök szerint felül kell vizsgálni a tranzitzónák létét, és
"ha már kerítésről beszélünk, akkor az valóban legyen hermetikus, ahogy azt a kormány szereti hirdetni".
A Fidesz szóvivőjének nyilatkozatára utalva, kifejtette:
ez a téma igenis az emberekre tartozik, kell róla beszélni, hiszen erről szól a kampány, a kormány ezzel igazolja saját politikáját, miközben átveri a magyarokat és mégis csak bevándorlókat enged az országba.
Orbánnak "kutya kötelessége" számot adni
Ezt követően Dobrocsi Lénárd és Toroczkai László jelképesen láncot helyezett el a Közösségi Szállás kapujára, melyre a két jobbikos politikus szerint a Fidesznek kötelessége rákattintania a lakatot.
Érdekes adalék, hogy a szálló dolgozói, akik bentről feszült figyelemmel követték az eseményeket, gyakorlatilag a sajtótájékoztató után rögtön eltávolították a kapura tekert láncot.
A Fidesz vezetői az általuk irányított városokon is átgázoltak a bevándorlók kedvéért
Egyre szánalmasabban kapálózik a Fidesz, hogy kijusson valahogy a saját maga által ásott verem aljáról, de láthatóan még a habonyi álomgyár számára is nagy kihívást okoz, hogy magyarázzák ki a 2300 titkolt bevándorló ügyét. A kormány kétszínűségének viszont annyi bizonyítéka van, amennyit nehéz tovább rejtegetni. Balassagyarmaton sem sikerült.